سریال سر آشپز

در این سریال پرویز پرستویی نقش اكبر، سرآشپز رستوران را بازی می‌كند و فاطمه معتمدآریا نقش مینو ، همسر اكبر را به عهده دارد كه مدیر رستوران است. اكبر و مینو 4 فرزند دارند ؛ مهراوه شریفی‌نیا (سارا) ، ملیكا شریفی‌نیا(شیرین) ، محمدرضا غفاری (سعید) و علی طباطبایی(فرهاد).

هوشنگ حریرچیان، بازیگر پیشكسوت و اصفهانی را حتما علاقه‌مندان سینما به یاد دارند، چون نمی‌توان بازی خوب او را در فیلم‌های گاهی به آسمان نگاه كن و فرش باد هر دو ساخته كمال تبریزی - را بسادگی فراموش كرد. حریرچیان در سریال آشپزباشی نقش آقاجون یعنی پدر اكبر را بازی می‌كند.

از دیگر بازیگرانی كه قرار است روایتگر ماجراهای سریال آشپزباشی باشند، می‌توان به ملیحه نیكجومند (خانوم جون)، فرهاد اصلانی(هومن)، افسانه چهره آزاد(اكرم)، مهرداد ضیایی(منوچهر)، شبنم مقدمی(سمیرا)، منوچهر آذری(جوادی)، كاظم بلوچی (كیومرث) و... اشاره كرد.

فیلمنامه اولیه آشپزباشی را امیرعباس ترابی و امیر حسین جهدوست نوشته‌اند و اصغر عبداللهی آن را بازنویسی كرده است. این سریال داستان زن و شوهری به نام اكبر و میناست كه كار رستوران‌داری را با كمك هم از یك زیر پله آغاز می‌كنند. بتدریج كار آنها رونق می‌گیرد، اما درست زمان اوج كار و فعالیت، اختلافی كوچك بین اكبر و مینا به دعوایی بزرگ تبدیل می‌شود.اكبر و مینا 2 دختر و 2 پسر دارند، اما آنها هم نمی‌توانند به دعوای پدر و مادر پایان دهند....

جواد نوروزبیگی، تهیه‌كننده سریال آشپزباشی در گفتگو با خبرنگار «جام‌جم» در پاسخ به این پرسش كه آیا اختلاف اكبر و مینا از زمانی شروع، می‌شود كه بین آنها رقابت آغاز می‌شود، گفت: رقابت كاری هم می‌تواند موثر باشد، اما آنچه در این سریال به آن توجه شده است، امنیت و خودخواهی است؛ یعنی زمانی كه زن و شوهر توانایی‌ها و زحمات خود را به رخ همدیگر می‌كشند و هر كدام دیگری را نادیده می‌گیرند. نوروزبیگی معتقد است سریال آشپزباشی به نوعی یكی از مشكلات مهم جامعه و خانواده‌های امروزی را به تصویر می‌كشد؛ جروبحث‌های كوچك بین زن و شوهرها كه كم‌كم با دامن زدن به حواشی به مساله‌ای بزرگ تبدیل می‌شود و گاهی بنیان خانواده را از هم می‌پاشد.

نوروز بیگی درباره فضای سریال و ساختار آن افزود: آشپزباشی فضایی مفرح دارد اما كمدی مطلق نیست بلكه موقعیت‌های طنز در آن وجود دارد كه برای بیننده بسیار جذاب خواهد بود.

تهیه كننده آشپزباشی بر این باور است كه این سریال می‌تواند مخاطبان زیادی پیدا كند، وی برای اثبات ادعای خود گفت: حدود یك سال و نیم برای ساخت این سریال وقت گذاشتیم. داستان سریال جذاب است، بهترین بازیگران در آن ایفای نقش می‌كنند و محمدرضا هنرمند كارگردان آن است؛ كارگردانی كه سریال زیر تیغ او را مردم پیگیری می‌كردند و آن رادوست داشتند.

نوروزبیگی تاكید می‌كند،هر چه فضا و داستان زیر تیغ تلخ و سیاه بود، اما داستان آشپزباشی در یك فضای شاد و مفرح روایت می‌شود.

این تهیه كننده درباره اتفاقاتی كه بینندگان آشپزباشی در قسمت اول آن شاهد خواهند بود، گفت: قسمت اول با رستوران آغاز می‌شود و بیشتر شخصیت‌هایی كه تا پایان سریال حضور دارند به مخاطبان معرفی خواهند شد.

موسیقی سریال آشپزباشی را امین هنرمند، پسر كارگردان ساخته است.پسر 28 ساله هنرمند كه اكنون با پدر همكاری می‌كند، لیسانس موسیقی را از دانشگاه تهران گرفته و بعد از آن به كانادا رفته است تا درس موسیقی را درآنجا پیگیری كند.او هنوز هم در تورنتو نزد استادان بزرگ موسیقی در حال تحصیل است. طراحی گریم آشپزباشی را عبدالله اسكندری انجام داده و تصویربرداری و نورپردازی آن را مسعود كرانی به عهده داشته است.امیر رضا پور عباس هم آن را تدوین كرده و مشكین مهرگان هم مدیر هنری آن بوده است.

نوشته شده در تاریخ جمعه 23 بهمن 1388    | توسط: ehsan raha    | طبقه بندی: خرید سریال، خرید فیلم جدید،     | نظرات()